Sukces odrzutowego Pilatusa PC-24Firma Pilatus Aircaft poinformowała o sprzedaży wszystkich 84 egzemplarzy modelu PC-24, które mają zostać zbudowane w pierwszych trzech latach od rozpoczęcia produkcji czyli od początku 2017 do końca 2019 roku. Dwa PC-24 zostały zamówione przez JB Investments Sp. z o.o, autoryzowanego przedstawiciela firmy Pilatus  i trafią do klientów w Polsce lub krajach bałtyckich. Sprzedaż była prowadzona na podstawie umów wiążących i bezzwrotnych depozytów, co potwierdza tylko zaufanie do nowego modelu PC-24.
„Tegoroczny EBACE dał firmie Pilatus i jego nowemu samolotowi odrzutowemu ogromne wotum zaufania. Wśród klientów, którzy zdecydowali się na zakup PC-24 są zarówno operatorzy flotowi jak również klienci indywidualni, tacy jak np. Peter Brabeck, Przewodniczący Rady Nadzorczej firmy Nestle. To dla nas ogromna motywacja do dalszego działania i zapewniam, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby zrealizować projekt PC-24 zgodnie z planem” – powiedział Oscar J.Schwenk, Przewodniczący Rady Nadzorczej Pilatus Aircraft. 
Następnym krokiem milowym dla zespołu pracującego nad nowym odrzutowcem będzie pierwsza prezentacja prototypu samolotu, która odbędzie się 1 sierpnia 2014.  Źródło: JB Investments

Komentarze

Popularne posty