Airbus pokaże w Berlinie najnowocześniejsze produktyNa tegorocznych targach lotniczych ILA Berlin Air Show firma Airbus zademonstruje wiodącą pozycję swojej wszechstronnej rodziny produktów ze specjalnym naciskiem na wysoce wydajną i niezwykle popularną linię samolotów szerokokadłubowych. Atrakcją pierwszego dnia wystawy będzie pierwsza w historii prezentacja samolotu testowego A350 XWB (MSN 4) na niemieckiej wystawie lotniczej. 
W porównaniu z obecną generacją długodystansowych samolotów dwusilnikowych model A350 XWB jest nawet o 25 procent bardziej oszczędny pod względem spalania paliwa, co wynika z inteligentnego zastosowania nowoczesnych materiałów, najnowszych rozwiązań w zakresie aerodynamiki, najnowocześniejszych systemów oraz silników nowej generacji. Jego „ekstra-szeroki” („Xtra wide”) kadłub oznacza dużą ilość przestrzeni dla pasażerów wszystkich klas, dzięki czemu może on pomieścić w standardzie dziewięć 18-calowych foteli w jednym rzędzie w klasie ekonomicznej. Samolot ma wejść do eksploatacji w czwartym kwartale 2014 roku. 
Aby podkreślić wiodącą rolę firmy Airbus w segmencie samolotów szerokokadłubowych, na wystawie pokazany zostanie również należący do klienta samolot A380, a także transportowiec A400M, który zaprezentuje się na pokazach dynamicznych i statycznych podczas pierwszych dni targów. 
Oszczędzająca paliwo i efektywna kosztowo linia produktów szerokokadłubowych Airbus to wyjątkowa propozycja oferująca  klientom  możliwości rozwoju zgodnie z indywidualnymi potrzebami, natomiast A400M to prawdziwy przełom we współczesnym transporcie powietrznym w zakresie misji o charakterze wojskowym i humanitarnym. Źródło: Airbus via dlapilota

 

Komentarze

Popularne posty