Dostawa do Polski pierwszego samolotu typu PS-28 Cruiser
Czech Sport Aircraft ogłosiło dostawę pierwszego samolotu typu PS-28 Cruiser z certyfikatem EASA do Polski. Ceremonia przekazania odbyła się w fabryce firmy w Kunovicach. Samolot o znakach SP-GBC będzie wykorzystywany do podstawowego szkolenia lotniczego przez firmę FTO Ventum Air Flight Academy z siedzibą na warszawskich Babicach. Kolejny samolot tego samego typu trafi do ośrodka już w czerwcu. PS-28 został sprowadzony dzięki współpracy z firmą GB Aircraft Sp. z o.o., autoryzowanemu przedstawicielowi Czech Sport Aircraft w Polsce.Nową dostawę skomentował Matthew Harvey, jeden z Dyrektorów Zarządzających w firmie Aviation Trading, oficjalnego partnera w zakresie sprzedaży Czech Sport Aircraft - „Cieszę się z dostawy pierwszego PS-28 Cruiser do Polski. W krótkim czasie nasz samolot wyrobił sobie bardzo silną pozycję na rynku samolotów szkoleniowych w Europie. Czujemy się zaszczyceni widząc jak nasze samoloty wchodzą do użytkowania na nowych rynkach taki jak Polska i chcemy podziękować firmie Ventum Air Flight Academy za zaufanie jakim obdarzyła model PS-28 Cruiser.” SP-GBC ze standardową konfiguracją z analogowymi przyrządami został dodatkowo wyposażony w ostrzeganie o przeciągnięciu, VOR/LOG/GS oraz kabinę o podniesionym standardzie z ogrzewaniem i systemem zapobiegającym
parowaniu szyb. Samolot posiada klasyczny schemat malowania w kolorze żółtym, a jego kabina została wykończona szarą, elegancką tkaniną.
PS-28 Cruiser to samolot dwumiejscowy o konstrukcji metalowej. Posiada certyfikat typu
uprawniający do lotów VFR Dzień zgodny z kategorią EASA Light Sport Aircraft (LSA). To idealna maszyna do podstawowego i zaawansowanego kursu pilotażu w szkołach lotniczych, aeroklubach i akademiach wojskowych. Doskonała charakterystyka lotu, wytrzymała konstrukcja i jedne z najniższych kosztów operacyjnych to niewątpliwe przewagi konkurencyjne tego modelu w kategorii samolotów LSA. PS-28 Cruiser sprawdza się też z powodzeniem jako prywatny samolot dyspozycyjny i rekreacyjny.
Czech Sport Aircraft do tej pory sprzedała ponad 500 sztuk samolotów PS-28 Cruiser i SportCruiser na całym świecie.
Źródło: GB Aircraft, Film: US Sport Aircraft

Komentarze

Popularne posty