EASA zmienia podejście do lotnictwa ogólnegoProstsze, lżejsze i bardziej życiowe przepisy dotyczące lotnictwa ogólnego. Taką obietnicę przedstawiła Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA), która po raz pierwszy otwarcie zaakcentowała, iż jej podejście w kwestii ustanawiania przepisów dla GA było niewłaściwe. Pod rządami Patricka Ky, nowego Dyrektora Wykonawczego, EASA twierdzi, że jest w pełni zobowiązana do zmiany stosunków z sektorem GA.
Agencja publicznie przyznała, że zastosowanie w general aviation w całości przepisów obowiązujących aktualnie w lotnictwie komercyjnym nie przyniosło rezultatów. Nowa obietnica EASA zakłada uproszczenie administracji i procedur operacyjnych, jak również ograniczenie nadzoru. Agencja utworzy także dedykowany lotnictwu ogólnemu departament, który będzie odpowiedzialny za rozwój GA.
Zmiana podejścia EASA została bardzo dobrze przyjęta przez wiceprezesa IAOPA, Martina Robinsona, który powiedział: "Zapewnimy EASA pełne wsparcie, aby pomóc wprowadzić te piękne słowa w czyn. Teraz gdy EASA przekonała się do naszego sposobu myślenia, zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby ją wesprzeć". Źródło: AOPA

Komentarze

Popularne posty