Na berlińskim lotnisku Schoenefeld rozpoczęła się wystawa lotnicza ILANa berlińskim lotnisku Schoenefeld rozpoczęła się wystawa lotnicza ILA. Jak podają organizatorzy, pod względem liczby wystawców, w tym roku osiągnięto drugi co do wielkości wynik w całej 105-letniej historii tej imprezy. W tym roku organizatorzy zgromadzili na ILA 1203 wystawców z 40 krajów. Wystawa ma również przyciągnąć ponad 200 tys. zwiedzających profesjonalistów z branży lotniczej.
Na wystawie statycznej i powierzy można będzie zobaczyć ok. 300 statków powietrznych od oldtimerów po najnowsze konstrukcje lotnicze – zarówno załogowe jak i bezzałogowe.
W tym roku wystawa po raz drugi odbywa się w nowej lokalizacji, obok portu lotniczego BER. Na wystawie dominuje Airbus Group, podkreślająca tradycyjnie związki z gospodarką niemiecką.
Okazję do promocji wykorzystuje także Bundeswehra, która wzorem lat ubiegłych zorganizowała bardzo obszerną wystawę sprzętu latającego, jaki znajduje się w uzbrojeniu Luftwaffe i Bundesmarine oraz niemieckich wojsk lądowych. Źródło: Altair

Komentarze

Popularne posty