W Grecji powstaje nowa linia lotnicza

Athens Spirit Airlines zacznie działać w kwietniu tego roku. Sześć samolotów składających się na flotę będzie latać na trasach krajowych i międzynarodowych Szefem i założycielem nowego przewoźnika jest grecki pilot i menedżer Vasilis Dorizas, który był związany z między innymi z liniami SkyGreece Airlines. Jak donoszą greckie media, firma ma zacząć latać już w kwietniu tego roku na trasach krajowych i międzynarodowych. Zakres planowanej działalności jest dość szeroki, obejmuje zarówno loty pasażerskie jak i cargo, linia ma operować jako przewoźnik regularny i czarterowy.
Na flotę składa się sześć samolotów - cztery airbusy A319 i dwa A 340. Przedsiębiorstwem założonym w czerwcu 2017 roku, poza Vasilisem Dorizasem kierować będą cztery inne osoby, w tym dwoje jego dorosłych dzieci. Kapitał początkowy wynosi 24 tysiące euro.
Firma chce nie tylko wykonywać loty tradycyjnymi maszynami, ale też hydroplanami i helikopterami. W przyszłości ma też zajmować się szkoleniami, handlem samolotami, częściami zamiennymi i paliwem lotniczym, a także cateringiem, obsługą techniczną i wynajmowaniem samochodów.
Żeby zrealizować te cele będzie posiłkować się kredytami bankowymi, jest też otwarta na współpracę z funduszami.Źródło: rp.pl

Komentarze

Popularne posty