JAL inwestuje 70 mln USD w fundusz wspierający nowe technologie

Linie Japan Airlines zainwestowały 70 mln USD w utworzenie nowego funduszu (corporate venture capital), który skupi się na inwestowaniu w nowe technologie związane z podróżami. Fundusz Japan Airlines Innovation Fund będzie zarządzany przez firmę TransLink Capital z USA, za pomocą której linie Japan Airlines będą proaktywnie działać promując i współpracując ze startupami w zakresie najnowocześniejszych technologii. Celem funduszu ma być m.in. podniesienie jakości usług oferowanych przez japońskiego przewoźnika, zwiększenie wykorzystania jego aktywów oraz zwiększenie możliwości współpracy pracowników JAL ze startupami.
Powołanie korporacyjnego funduszu inwestycyjnego jest zgodne z najnowszymi planami przewoźnika, którego cele strategiczne obejmują m.in. wprowadzanie innowacji w zakresie kompleksowych usług.
 W grudniu 2017 JAL zainwestował 10 mln USD w Boom Supersonic, amerykański startup pracujący nad samolotem naddźwiękowym nowej generacji. Przewoźnik jednocześnie wstępnie zobowiązał się do nabycia 20 samolotów tego typu.
 Niedługo potem ogłoszony został sojusz kapitałowo-biznesowy z japońską firmą Ispace, zajmującą się prywatnym transportem kosmicznym, której celem jest uruchomienie dwóch misji na Księżyc do 2020 roku. (PRTL.pl)


Komentarze

Popularne posty