Krzysztof Wieczorek zdobywcą Samolotowego Pucharu Polski 2018 w lataniu precyzyjnym

Z chwilą zakończenia 8 września 61. Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski Seniorów rozgrywanych w Chełmie można było wyłonić tegorocznego zdobywcę Samolotowego Pucharu Polski w lataniu precyzyjnym.
O Puchach piloci rywalizowali jeszcze podczas kwietniowych 13. Ogólnopolskich Zawodów Samolotowych im. Wacława Wieczorka w Rudnikach oraz podczas majowego 56. Lotu Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki w Krakowie.
W zawodach w lataniu precyzyjnym na wynik mają głównie wpływ umiejętności prowadzenia nawigacji i realizowania planu lotu (regularność) oraz opanowanie pilotażu, w tym precyzja lądowań.
Zawody składają się z konkurencji polegających na locie po wyznaczonej trasie, przy widoczności ziemi oraz konkurencji lądowań. Oceniane są trzy główne elementy:
• nawigacja – przejawiająca się w locie po trasie według ustalonego wcześniej planu, z dokładnością wykonywania planu (osiągania wyznaczonych punktów) do kilku sekund,
• obserwacja – polegająca na konieczności zidentyfikowania z powietrza i oznaczenia na mapie obiektów terenowych ze zdjęć lub zidentyfikowania wyłożonych w terenie znaków na płótnach,
• lądowania – oceniana jest celność przyziemienia w stosunku do wyznaczonej linii podczas czterech punktowanych rodzajów lądowań.
Za odstępstwa od regularności lotu, niezidentyfikowanie obiektów i niecelne lądowania przyznawane są punkty karne w odpowiedniej wysokości.
Zdobywcą Samolotowego Pucharu Polski 2018 w lataniu precyzyjnym został Krzysztof Wieczorek z Aeroklubu Krakowskiego z wynikiem 2000 punktów. Gratulacje !
Drugie miejsce w rywalizacji o Samolotowy Puchar Polski 2018 wywalczył Michał wieczorek z Aeroklubu Krakowskiego z wynikiem 1846,39 punktów.
Na trzecim miejscu tej rywalizacji znalazł się Krzysztof Skrętowicz z Aeroklubu Częstochowskiego z wynikiem 1498,23 punkty.Źródło: dlapilota

Komentarze

Popularne posty