Rally Kamenica – międzynarodowe zawody w lotach nawigacyjnych na Słowacji

Zapraszamy pilotów do udziału w czwartej już edycji zawodów pn. "Rally Kamenica 2019 – międzynarodowe zawody w lotach nawigacyjnych – Tajniki nawigacji Górnego Zemplina", które odbędą się w dniach 16-18 sierpnia 2019 r. na lotnisku Kamenica nad Cirochou.
Głównym celem zawodów jest wyłonienie zwycięzcy w lotach nawigacyjnych. Organizatorzy chcą również promować: latanie na samolotach i UL, Słowacki Narodowy Aeroklub, Aeroklubu pod Vihorlatomo.z. Kamenica nad Cirochou. Celem zawodów jest również promowanie i wspieranie lotów na terytorium Republiki Słowackiej, a także umożliwienie zdobywania doświadczenia początkującym zawodnikom.
Kamenica nad Cirochou to urocze miejsce położone na wschodnim krańcu Słowacji, u stóp wygasłego wulkanu Vihorlat. Jest to prywatne lotnisko, z długim pasem trawiastym. Choć samo lotnisko jest płaskie niczym stół to otaczają je piękne pasma górskie, które bez wątpienia będą stanowiły ciekawe wyzwanie nawigacyjne.
W bezpośredniej bliskości lotniska znajduje się kilka zbiorników wodnych – Domasa, Sirava, Starina. Już sama podróż w kierunku Kamenicy poprzez Povazię, Fatrę, a następnie dolinę pomiędzy Wysokimi Tatrami i Niskimi Tatrami przez Branisko dostarczy niezapomnianych wrażeń każdemu pilotowi.
Jeśli chcecie zobaczyć nowe miejsca, przeżyć interesującą lotniczą przygodę, sięgnijcie po mapę, suwak i zaplanujcie trasę w Region górnozempliński.
Zawodnik musi być obywatelem kraju, którego Aeroklub narodowy jest członkiem FAI i spełnia warunki wymienione w regulaminie sportowym FAI Część Ogólna, rozdział 3.7. natomiast zawodnicy muszą:
• mieć nalot co najmniej 80 godzin lotu (dyrektor zawodów może udzielić wyjątku),
• posiadać ważną licencję pilota lub równoważny dokument uznawany przez ULC,
• mieć ważne badania lekarskie,
• mieć zdolność do bezpiecznego uczestniczenia w lotach zawodniczych,
• wiedzieć,  rozumieć  i  akceptować  regulamin  sportowy  FAI  i  zasady  orazprocedury tych zawodów,
• nawigator nie może być osobą w wieku poniżej 14 lat.
Zainteresowanych udziałem w zawodach organizatorzy proszą o wypełnienie formularza rejestracyjnego, który znajduje się na stronie internetowej www.aeroklubkamenica.lietame.sk w sekcji "Kalendarz zawodów–RALLY Kamenica 2019".
Organizator zapewnia hangarowanie samolotom i UL drewnianej konstrukcji. Dla innych statków powietrznych i lotni będą przygotowane stanowiska. Każdy pilot powinien mieć swoje materiały do kotwiczenia. Samoloty i UL na stanowiskach muszą być przez cały czas parkowania prawidłowo zakotwiczone.Źródło: Aeroklub Warszawski

Komentarze

Popularne posty