Jerzy Makula zakończył KARIERĘ SPORTOWĄ

Zakończyły się akrobacje szybowcowe na The World Games 2017 - Wrocław , zabrakło szczęścia w 1 i 3 konkurencji . W klasyfikacji generalnej nasz zawodnik ostatecznie zajął 9 miejsce. Ciekawostką jest , że reprezentacja Polski na The World Games liczyła ponad 300 zawodników z różnych dyscyplin , a najstarszym z nich, był właśnie 64 letni Jerzy Makula. W ostatniej konkurencji Freestyle (locie z muzyką pod publikę) zajął znakomite 2 miejsce , i tym samym w wielkim stylu ZAKOŃCZYŁ KARIERĘ SPORTOWĄ. Jako zawodnik Kadry Narodowej od 1973 r. zdobywał medale na arenie krajowej i międzynarodowej .Najpierw w sporcie Szybowcowym v-ce Mistrzostwo Polski w klasie Standard, później tytuł Mistrza Polski w Akrobacji Samolotowej aż ,w końcu na długie lata zdominował Akrobację Szybowcową w , której indywidualnie zdobył 7 razy tytuł Mistrza Świata ! , 8 krotnie drużynowo ! . 4 krotnie indywidualnie srebro. Ponadto ma na swoim koncie 3 tytuły Mistrza Europy i 14 Polski. Nie jest to absolutny koniec. Postanowił zająć się trenerstwem i działalnością na rzecz popularyzacji lotnictwa , jest głównym fundatorem , pomysłodawcą i założycielem Fundacji" Lot Classic" , Na zbliżających się Mistrzostwach Świata w Akrobacji Szybowcowej w Toruniu , będzie piastował funkcję kierownika sportowego. Dziękujemy !!!