Polka wygrała Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej w klasie Advanced!

Na rumuńskim lotnisku Deva (LRDV), położonym około 160 km na południowy zachód od Cluj-Napoca i 400 km na północny zachód od Bukaresztu, zakończyły się 22. Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej DEVA 2019. Zawody rozgrywane były od 18 lipca. Mistrzostwa w klasie Advanced wygrała Patrycja Pacak startująca na szybowcu Swift S-1 (znaki rejestracyjne SP-3529), drugie miejsce zajął Rumun Octav Alexan, a trzecie Francuz Charcie Levy Louapre. Obaj startowali na szybowcach MDM-1 Fox. Na 12 miejscu uplasował się Sławomir Cichoń. Z kolei w klasie Unlimited 7 miejsce zajął Stanisław Makula startujący na szybowcu Swift S-1 (SP-3529), 12 miejsce Jan Makula, a 14 Piotr Lewandowski. Tę kategorię wygrał Ferenc Toto z Węgier, drugie miejsce zdobył Eugen Schaal z Niemiec, a trzecie kolejny Niemiec Michael Spitzer. Do udziału w zawodach zgłosiło się pięćdziesięciu dwóch pilotów z trzynastu krajów: Austrii, Czech, Francji, Japonii, Litwy, Niemiec, Polski, Rosji, Rumunii, Szwecji, USA, Węgier oraz Włoch. Polskę reprezentowało sześciu lotników. W klasie Unlimited: Stanisław Makula, Jan Makula i Piotr Lewandowski. W klasie Advanced: Patrycja Pacak, Sławomir Cichoń, Wojciech Gałuszka.
Serdeczne gratulacje za wspaniałą walkę i umiejętności dla Patrycji Pacak!

Pełna klasyfikacja zawodów oraz tabele w dużej rozdzielczości dostępne są tutaj (LINK)
Źródło: dlapilota