Michał Wieczorek Mistrzem Świata w lataniu precyzyjnym

Podium indywidualnych Mistrzów Świata w Lataniu Precyzyjnym: 1. Michał Wieczorek,
2. Krzysztof Wieczorek, 3. Marcin Skalik (fot. Wieczorek Flying Team)
W dniach 12-15 czerwca 2019 r. 52 pilotów z całego świata rywalizowało podczas XXIV Mistrzostw Świata w Lataniu Precyzyjnym, które zostały rozegrane w miejscowości Castellon w Hiszpanii. Z Polski na zawody polecieli piloci Samolotowej Reprezentacji Polski: Krzysztof Skrętowicz – obrońca tytułu, Krzysztof Wieczorek, Michał Wieczorek, Bolesław Radomski, Marcin Skalik, Jerzy Markiewicz, Marcin Chrząszcz, Kamil Wieczorek, Joanna Skalik. Team Menager: Żaneta Banaśkiewicz. Pierwszym zadaniem, z jakim zmierzyli się piloci 12 czerwca, była konkurencja lądowań. Każdy zawodnik wykonał ich cztery: normalne, bez gazu, bez gazu i klap i znad bramki. Już od początku czuć było ducha sportowej rywalizacji! Pojawiły się nerwy, a zawodnicy zastanawiali się jak zostaną ocenieni przez sędziów. Ze względu na dużą ilość protestów dopiero po dwóch dniach zawodnicy otrzymali ostateczne wyniki. Mistrzem świata w lądowaniach został Jerzy Markiewicz! Polska złoto drużynowo! 13 czerwca organizatorzy przygotowali dla zawodników pierwszą trasę i konkurencję nawigacyjną (RED). Jednak następnego dnia decyzją sędziów została skasowana, ze względu na złe warunki atmosferyczne, których doświadczyły dwie pierwsze grupy zawodników (niska podstawa chmur). W piątek (14 czerwca) rozegrano drugą trasę nawigacyjną. – Druga część trasy dała popalić! Bardzo dużo obiektów – mówił Marcin Chrząszcz po locie na trasie BLUE. Tę konkurencję wygrał Wieczorek Flying Team (pierwsze miejsce zajął Michał, drugie Krzysztof, a trzecie Kamil). Sobotnia trasa (GREEN) przyniosła ostateczne rozstrzygnięcie walki o tytuł Mistrza Świata w lataniu precyzyjnym. Tytuł Mistrza Świata w Lataniu Precyzyjnym w Hiszpanii zdobył Michał Wieczorek!
To nie wszystkie medale jakie Polacy zdobyli podczas tych zawodów. Do najważniejszego tytułu Michała i złotych medali za lądowanie indywidualne i drużynowe polska załoga dołożyła jeszcze 3 medale: srebrny medal i tytuł Vice Mistrza w lataniu precyzyjnym – Krzysztof Wieczorek, brązowy medal i tytłu II Vice Mistrza w lataniu precyzyjnym – Marcin Skalik, złoty medal drużynowo w lataniu precyzyjnym. Jak widać nasi piloci zdominowali podium.

Jako następny z Polaków 8 miejsce zajął Marcin Chrząszcz. Bolesław Radomski 11-sty, Jerzy Markiewicz 12-sty, Krzysztof Skrętowicz 13-sty, Kamil Wieczorek 17-sty, Asia Skalik 40-sta.

Łącznie Samolotowa Reprezentacja Polski przywiezie 6 medali z Castellon w Hiszpanii: cztery złote, jeden srebrny i jeden brązowy.