Kapitan Jerzy Makula wyląduje na emeryturze!
Po prawie 40 latach pracy w PLL LOT 29 września 2017 r. Kapitan Jerzy Makula po raz ostatni siądzie za sterami samolotu Boeing 787 Dreamliner aby wylądować na ... emeryturze. W dniu 65 urodzin Jerzego Makuli zapraszamy wszystkich przyjaciół i sympatyków na symboliczne pożegnanie.
29 września 2017 r. "LOT 4" z Chicago planowo wyląduje na Lotnisku Chopina w Warszawie o godzinie 13:30 czasu lokalnego. Główne uroczystości planowane są w gmachu siedziby PLL LOT na ulicy 17 Stycznia 43.
Jerzy Makula jest siedmiokrotnym indywidualnym mistrzem świata w akrobacji szybowcowej, czterokrotnym srebrnym medalistą, ośmiokrotnym drużynowym mistrzem świata, trzykrotnym indywidualnym mistrzem Europy, a także czternastokrotnym mistrzem Polski. Jego występ na The World Games 2017 miał jeszcze jeden bardzo ważny wymiar – był to ostatni start tego czołowego zawodnika. Rok 2017 to jego ostatni występ w międzynarodowych zawodach. Jerzy Makula – jeden z najbardziej utytułowanych pilotów Aeroklubu Polskiego zakończył karierę zawodniczą. W sierpniu br. Zarząd AP uhonorował akrobatę szybowcowego przyznając Złoty Medal Aeroklubu Polskiego.
Za swoje osiągnięcia sportowe oraz działalność na rzecz popularyzacji sportów lotniczych został przez Międzynarodową Federację Lotnictwa Sportowego (FAI) odznaczony Medalem Stulecia. Był także bohaterem dwóch filmów dokumentalnych – „Między Niebem a Ziemią" oraz „Wniebowzięty".
Jerzy Makula siedział za sterami m.in. pierwszego polskiego Dreamlinera, prowadził także maszynę wiozącą papieża Franciszka, wracającego do Rzymu ze Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Teraz pilot PLL LOT odchodzi na emeryturę.
Będzie latał nadal, to oczywiste, ale przede wszystkim dla przyjemności na pokazach lotniczych. Stworzył własną grupę lotniczą, chce dawać szansę na latanie tym, którzy w życiu mają pod górę, planuje propagować historię lotnictwa. To plany na najbliższe miesiące. Źródło: Makula Aerobatic Team

Komentarze

Popularne posty