Joon, to nowa linia lotnicza stworzona przez Air France

Joon, nowa linia lotnicza stworzona przez Air France w lipcu tego roku, powstała, aby spełnić oczekiwania pasażerów młodego pokolenia, dlatego będzie wyróżniać się elastycznym podejściem i rozwiązaniami szytymi na miarę. Niszowa Joon będzie dla tych, którzy chcą doświadczyć nowego podejścia do podróży lotniczej. Od grudnia br. przewoźnik rozpoczyna loty z Paryża do czterech popularnych europejskich miast, a latem przyszłego roku na trasach międzykontynentalnych. Aktualnie linia zatrudnia 160 osób, z czego 140 to wykwalifikowani piloci i personel pokładowy, z doświadczeniem zdobytym w Air France, którzy teraz zasilą szeregi nowej linii. W 2020 linia planuje zatrudniać już ponad 1000 osób. Start lotów jest zapowiedziany na 1 grudnia b.r. Nowych lotniczych wrażeń młoda generacja pasażerów doświadczy początkowo na czterech trasach z Paryża (z lotniska Charles’a de Gaulle’a) do: Barcelony (51 lotów tygodniowo), Berlina (37 lotów tygodniowo), Lizbony (28 lotów tygodniowo) i Porto (3 loty tygodniowo). Latem 2018 Joon otworzy dwie trasy międzykontynentalne uruchamiając loty do Brazylii (Fortaleza, 2 razy w tygodniu) i na Seszele (Mahé, 3 razy w tygodniu). 

Swoje loty Joon będzie wykonywać Airbusami A320 / A321 i A340 / A350. Linia zapowiada, że do 2020 będzie posiadać 28 samolotów: 18 na trasach dalekiego zasięgu (A340 i A350) i 10 przeznaczonych do lotów europejskich (A320 i A321). Joon daje pasażerom możliwość wyboru w kwestiach przewozu bagażu i serwisu pokładowego. Lecąc w klasie ekonomicznej, w cenie biletu można będzie przewieźć bagaż podręczny o łącznej masie do 12 kg, na który złoży się walizka lub torba o maksymalnych wymiarach 55 x 35 x 25 cm i dodatkowo torba z laptopem, torebka damska czy torba z zakupami (np. zakupy na lotnisku). Jeśli pasażer planuje zabrać bagaż rejestrowany – może wykupić bilet w nieco wyższej cenie. Podróż w klasie biznes uprawniać ma do bezpłatnego przewozu jednej sztuki bagażu rejestrowanego (do 23 kg) i bagażu podręcznego (walizka kabinowa + dodatkowe akcesorium) o masie do 18 kg. Lecąc Joon w klasie ekonomicznej pasażerowie będą częstowani przez cały czas trwania lotu bezpłatnymi napojami zimnymi i gorącymi (woda, sok pomarańczowy, organiczna kawa Segafredo i herbata). Pozostałe napoje i posiłki będą płatne. Klasa biznes będzie korzystać z bezpłatnego serwisu pokładowego. W linii stworzonej dla młodego pokolenia nie może zabraknąć technologii! Dlatego Joon będzie oferować rozrywkę pokładową w zupełnie nowej formie. Zaraz po wejściu na pokład samolotu pasażerowie będą mogli zalogować się do pokładowego systemu rozrywki i odbierać program korzystając ze swojego własnego urządzenia – tabletu, laptopa, czy smartfona. W ofercie pokładowej telewizji znajdą się popularne seriale, filmy animowane, kanały internetowe oraz kreskówki i programy dla dzieci. Porty USB dostępne przy fotelach pasażerów rozwiążą program wyczerpanych baterii. Twórcy Joon postanowili od samego początku połączyć siły z silnymi partnerami, aby wzbogacić usługę przelotu o dodatkowe produkty komplementarne w podróży. Dzięki TravelCar pasażerowie będą mogli korzystać z bezpłatnego parking na lotnisku w Paryżu, Barcelonie i Berlinie (a w późniejszym terminie, w 2018 również w Porto i Lizbonie). Na klientów Joon czekają też atrakcje od Airbnb Experiences, dzięki którym będą mogli doświadczyć autentycznych wrażeń z pobytu w Barcelonie, Lizbonie czy Berlinie. Le BHV Marais to organizator nietypowych wycieczek po Paryżu. Z Waynabox, wyłącznym partnerem Joon będzie można zorganizować komuś lub sobie podróżniczą niespodziankę. 

Załogi pokładowe Joon poznamy po stroju w elektryzującym niebieskim kolorze, ale nie jest to tradycyjny mundur! Stroje, które zaprojektowano tak, aby pasowały do charakteru linii będą sportowe, na luzie, ale zarazem eleganckie. Do produkcji uniformów użyto m. in. włókien z recyklingu, pochodzących z przetworzonych butelek plastikowych. (Altair)

Komentarze

Popularne posty