Katastrofa samolotu M18 Dromader w USA

Samolot M18 Dromader wykonywał opryski lasów w Brunswick County w Karolinie Północnej. Do pierwszego lotu wystartował z lotniska Bear Pen ok. 8:50 z zapasem paliwa na 45 minut. Ok. 11:30 po sygnale otrzymanym od North Carolina Forest Service rozpoczęto jego poszukiwania. Prowadzono je w rejonie Green Swamp i Bear Pen Airport wzdłuż Highway 211. W poszukiwaniach uczestniczyło kilka śmigłowców.Wrak rozbitego samolotu odnaleziono w zalesionym terenie, niedaleko Town Creek Road w Winnabow, dopiero ok. 18:20. Z informacją o nim zadzwonił mieszkaniec okolicy. Funkcjonariusze Highway Patrol, którzy przybyli na wskazane miejsce, stwierdzili śmierć pilota w wyniku odniesionych obrażeń.
Pilotem, który zginął w katastrofie, był Daniel Simard. Miał 57 lat. Był mieszkańcem New Smyrna Beach na Florydzie.
Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Specjaliści biorą pod uwagę głównie błąd pilota lub awarię techniczną. Komisja z FAA rozpoczęła prace dziś rano.
Rozbity samolot to jednosilnikowy WSK PZL Mielec (Melex) M18A Dromader. Należał do powstałego w 2008 Forest Air Services – własności Daniela Simarda. Źródło: Altair

Komentarze

Popularne posty