Szybowcowe ME - Kawa liderem w klasie standard po ośmiu konkurencjach

Sebastian Kawa (Aeroklub Bielsko-Bialski) zajął w czwartek drugie miejsce w ósmej konkurencji klasy standard rozgrywanych w Ostrowie Wielkopolskim szybowcowych mistrzostw Europy i umocnił się na pozycji lidera. Wygrał Łukasz Wójcik (Aeroklubu Włocławskiego). W klasyfikacji generalnej mistrzostw Kawa z dorobkiem 7783 pkt wyprzedza kolegów z reprezentacji Wójcika - 7593 oraz Pawła Wojciechowskiego (Aeroklub Leszczyński) - 7550. Na lotnisku Michałków Kawa, latający szybowcem Discus 2a, broni tytułu wywalczonego dwa lata temu. Pod koniec czerwca ten lekarz z zawodu zdobył we francuskim Vinon Sur Verdon mistrzostwo Europy FAI w klasie 18-metrowej. W klasie club zwyciężył w czwartkowej konkurencji Czech Roman Mracek, który prowadzi w klasyfikacji generalnej - 7496 pkt. Drugi jest Łukasz Błaszczyk (Aeroklub Ostrowski) - 7258, a trzeci Jakub Barszcz (Aeroklub Orląt) - 7207 pkt. W klasie 20-metrowej konkurencję wygrali Łukasz Grabowski (Aeroklub Włocławski) i Janusz Centka (Aeroklub Leszczyński). Liderami pozostali Austriacy Andreas Lutz i Wolfgang Janowitsch. (PAP)