Janusz Darocha Mistrzem Polski!

Janusz Darocha z Aeroklubu Częstochowskiego wraz ze swoim nawigatorem Zbigniewem Chrząszczem z Aeroklubu Wrocławskiego zdobyli złoty medal na III Samolotowych Rajdowych Mistrzostwach Polski w Łososinie. To ostatni sprawdzian przed mistrzostwami Europy, które z początkiem sierpnia zaczynają się w słowackiej Dubnicy. Załoga: Darocha-Chrząszcz bronią tam mistrzowskiego tytułu. Janusz Darocha i Zbigniew Chrząszcz już po pierwszej konkurencji objęli prowadzenie. Zgromadzili po niej najmniej – jedynie 33 punktów karnych. Ta załoga i po drugiej konkurencji była liderem (95 pkt. karnych). I z powodzeniem wygrała całe rajdowe mistrzostwa Polski. Janusz Darocha i Zbigniew Chrząszcz zdobyli złoto uzyskując najmniej punktów karnych – jedynie 144. Srebrny medal wywalczyli Krzysztof i Kamil Wieczorkowie z Aeroklubu Warszawskiego (242 pkt. karne). Brąz zdobyli: Bolesław Radomski z Aeroklubu Pomorskiego i Dariusz Lechowski z Aeroklubu Krakowskiego (317 pkt. karnych). – Bardzo dobrze nam się latało, ale do końca nie wiedzieliśmy jaki będzie finał. Nie spodziewaliśmy się, że będzie aż tak dobrze – relacjonuje Janusz Darocha. – W zawodach rajdowych każda konkurencja jest do końca niewiadomą. Można być na czele, a po ostatniej konkurencji przez popełnienie drobnych błędów, które są kosztowne, wylądować na dalekim miejscu. Te zawody to ważny sprawdzian przed mistrzostwami Europy. Nie jesteśmy tym wynikiem uspokojeni przed mistrzostwami Europy. Zdajemy sobie sprawę, że musimy się koncentrować na każdym elemencie lotu, żeby wypaść dobrze. Tym bardziej, że znamy dobre i mocne strony naszych konkurentów – dodaje częstochowski pilot. Źródło: Aeroklub Częstochowski