Szybowcowe MŚ - Sebastian Kawa stracił pozycję lidera

Sebastian Kawa (Aeroklub Bielsko-Bialski) zajął we wtorek 18. miejsce i stracił prowadzenie w klasie 15-metrowej szybowcowych mistrzostw świata. Liderem zawodów w australijskiej Benalli został Japończyk Makoto Ichikawa. Kawa zgromadził dotychczas 3418 punktów, traci do Ichikawy 51. Na trzecie miejsce z dorobkiem 3343 punktów awansował Łukasz Grabowski (Aeroklub Włocławski), który we wtorek był ósmy. Dziesiąty w klasyfikacji generalnej jest Christoph Matkowski (Aeroklub Gliwicki) - 3135 punktów. W klasie 18-metrowej reprezentanci Polski zajęli we wtorek miejsca poza trzydziestką. Tomasz Krok był 31., a Paweł Wojciechowski lokatę niżej (obaj Aeroklub Leszczyński). W klasyfikacji ogólnej zajmują odpowiednio 22. i 23. miejsce. W klasie otwartej Łukasz Wójcik (Aeroklub Włocławski) dzięki trzeciej lokacie we wtorek awansował na piątą pozycję, natomiast Adam Czeladzki (Aeroklub Warszawski) jest 27. (PAP)