Wypadek samolotu w Piotrkowie TrybunalskimJednosilnikowy samolot Tecnam P2002 spadł na terenie ogródków działkowych przy ul. Krakowskie Przedmieście w Piotrkowie Trybunalskim. Do wypadku doszło przed godz. 9. Awionetka leciała z lotniska w Piotrkowie. Pilot wyszedł z samolotu o własnych siłach. Prawdopodobnie jest nim 51-letni mieszkaniec Warszawy.
Miejsce wypadku zabezpiecza policja, na miejsce zdarzenia są już przedstawiciele Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.
Na miejscu udały się także trzy zastępy straży pożarnej. - Z naszej strony dokonaliśmy sprawdzenia samolotu pod kątem wycieków paliwa i odłączyliśmy akumulatory. Nasze urządzenia nie wykazały obecności paliwa, co oznacza, że układ paliwowy jest szczelny i nie stanowi zagrożenia - mówi mł. bryg. Maciej Dobrakowski, rzecznik prasowy KM PSP w Piotrkowie.
Jak mówi Dorota Mrówczyńska, prokurator rejonowy, kierujący samolotem z nieznanych przyczyn podjął próbę lądowania, a następnie spadł na teren ogródków działkowych. - W wyniku tego zdarzenia pilot nie poniósł śmierci, został przewieziony do szpitala. Doszło też do uszkodzenia samolotu. Teraz realizowane będą czynności zmierzające do ustalenia przebiegu zdarzenia od początku lotu do nieszczęśliwego zakończenia - dodaje. Źródło: naszemiasto.pl

Komentarze

Popularne posty