SWISS rozszerzy swoją flotęRada nadzorcza Grupy Lufthansa poinformowała, że SWISS, jedna z linii lotniczych należących do Grupy, rozszerzy swoją flotę A320, składając wiążące zamówienie na 15 samolotów A320neo oraz dodatkowe zamówienie na 10 maszyn tego typu, które zostanie potwierdzone w późniejszym terminie. Paliwooszczędne samoloty NEO będą stopniowo odnawiać i zastępować istniejącą flotę A320 w służbie SWISS.

SWISS to narodowe linie lotnicze Szwajcarii. Dysponując flotą złożoną z modeli A319, A320, A321, A330 i A340, przewoźnik ten będzie mógł w pełni wykorzystać unikatową jednorodność samolotów Airbusa.

Rada nadzorcza Grupy Lufthansa zatwierdziła także zakup dziesięciu samolotów A320ceo dla spółki zależnej Eurowings. Nowe samoloty staną się fundamentem nowego niskokosztowego modelu biznesowego ogłoszonego przez Grupę Lufthansa w lipcu 2014 roku, zgodnie z którym linie Eurowings będą obsługiwać bezpośrednie połączenia w Europie.
Grupa Lufthansa to największy operator samolotów Airbus wśród grup lotniczych – posiada ponad 400 takich maszyn. Jest ona również największym klientem firmy Airbus wśród linii lotniczych – dotychczas zakupiła ponad 580 samolotów Airbus, wliczając ogłoszone dziś zamówienie. Grupa Lufthansa dysponuje obecnie jedną z największych flot samolotów z rodziny A320 na świecie, liczącą prawie 300 samolotów. Linie Eurowings korzystały już z samolotów Airbus A319 w latach 90 i na początku kolejnej dekady. Źródło: dlapilota

Komentarze

Popularne posty