Qatar Airways otrzymały pierwszego A380W zakładach Airbusa w Hamburgu miała miejsce uroczystość przekazania pierwszego A380 dla linii Qatar Airways. W ceremonii wzięli udział Akbar Al Baker, szef katarskiego przewoźnika i Fabrice Brégier, prezes Airbusa.

Ogółem katarskie linie zamówiły 10 A380, z opcją na 3 kolejne, przystosowane do przewozu 517 osób. W kabinie pasażerskiej zabudowano 8 foteli klasy pierwszej, 48 klasy biznes i 461 klasy ekonomicznej. Dwie pierwsze mieszczą się na górnym pokładzie samolotu. Za nimi umieszczono też specjalny salon wypoczynkowy.

Pierwszy katarski A380 wyruszy jutro w podróż do Ad-Dauhy. 10 października samolot zainauguruje loty komercyjne, rejsem do Londynu-Heathrow. Drugi A380 rozpocznie obsługę tras do Paryża w tym samym miesiącu, nieco później.

W roku bieżącym do floty Qatar Airways dołączą jeszcze 2 A380. Jednak Al Baker nie chce ujawniać, jakie są przeznaczone dla nich destynacje. Powodem jest kampania Lufthansy, która lobbuje przeciwko ekspansji katarskiego przewoźnika na rynku niemieckim. Źródło: Altair, Foto: Airbus

Komentarze

Popularne posty