Eastern Air Lines kupi samoloty Mitsubishi Regional Jet 90Eastern Air Lines zawarły umowę w sprawie kupna samolotów Mitsubishi Regional Jet 90. przedsiębiorstwo Mitsubishi Aircraft Corporation poinformowało o zawarciu z Eastern Air Lines Group, Inc. porozumienia w sprawie zakupu 20 samolotów odrzutowych komunikacji regionalnej MRJ 90, z opcją na 20 kolejnych. Umowa jest następstwem memorandum zawartego podczas tegorocznego salonu w Farnborough. Dostawy samolotów rozpoczną się w 2019. We flocie przewoźnika MRJ 90 będą nosiły nazwę Eastern Whisperjet.
Eastern Air Lines Group, Inc., których bazą jest międzynarodowy port lotniczy Miami na Florydzie, należą do tzw. Wielkiej Czwórki (razem z United, Delta i American), która dominowała na rynku przewozów pasażerskich na terenie USA przez niemal pół wieku. Towarzystwo rozpoczęło operowanie pod obecną nazwą w 1930 i działało do 1991. Jako pierwsze w kraju eksploatowało Boeingi 727 i 757, a także jako pierwsze w USA zamówiło Airbusy A300.
Obecnie Eastern Air Lines zostały reaktywowane. W maju przewoźnik zamówił 10 Boeingów 737-800, z prawami zakupu takiej samej liczby 737 MAX 8. Pierwsze samoloty mają wejść do eksploatacji już niebawem. Źródło: Altair

Komentarze

Popularne posty