An-2 zakończył dobieg podpierając się na śmigleSamolot An-2 (SP-FYM) zakończył dobieg podpierając się na śmigle. Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 12:50 na lotnisku sportowym Aeroklubu Lubelskiego w podlubelskim Radawcu w gminie Konopnica. Podchodzący do lądowania samolot uderzył przednią częścią kadłuba w ziemię a następnie zatrzymał się pod kątem 45 stopni. Na pokładzie znajdowały się dwie osoby, pilot i pasażer. W akcji ratunkowej uczestniczyło siedem zastępów straży pożarnej, policja a także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Obie osoby opuściły pokład maszyny o własnych siłach i po badaniach okazało się, że nie doznały żadnych poważniejszych obrażeń ciała.
Na miejscu trwają oględziny miejsca wypadku. Powiadomiona została również Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych. Jak ustalił nasz reporter będący na miejscu zdarzenia, wstępnie podejrzewa się, że do wypadku przyczynił się błąd pilota. Jednak szczegóły będą znane dopiero za kilka dni.
Dwupłatowy samolot An-2 nazywany często Antkiem, jest największym produkowanym seryjnie jednosilnikowym dwupłatowcem na świecie. Ze względu na niezawodność, prostą konstrukcję i obsługę i łatwość pilotażu jest jednym z najbezpieczniejszych samolotów używanych w lotnictwie sportowym. W Aeroklubie Lubelskim służy do szkolenia skoczków spadochronowych. Źródło: lublin112

Komentarze

Popularne posty