UOKiK ostrzega przez 4You AirlinesUrząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uważa, że aspirujące do statusu linii lotniczej 4You Airlines mogą nie wykonać zobowiązań wynikających z zawartych umów.
Firma, która uważa się za linię lotniczą, ponad miesiąc temu zaczęła sprzedawać bilety na przeloty na 16 trasach z Rzeszowa i Łodzi do dziewięciu portów europejskich – Paryż, Rzym, Londyn, Mediolan, Bruksela, Barcelona, Dortmund, Tel Awiw i Edynburg. Loty miały „wystartować" 3 listopada, w najgłębszym „dołku" sezonu. Postępowanie wyjaśniające UOKiK wszczął, kiedy nabrał podejrzeń, że 4You wprowadza klientów w błąd i na swojej stronie internetowej podaje nieprawdziwe informacje dotyczące floty – dwa wysłużone Airbusy 320 firma miała wypożyczyć od ukraińskiego Yanair do 31 sierpnia. UOKiK podkreślił, że 4You robiła wszystko, by unikać kontaktów z urzędem. Urząd zaniepokoił również fakt, że linia lotnicza, kasując pieniądze za sprzedawane bilety, wyprowadzała środki do cypryjskiego biura podróży Mantovani Plc Travel.
Według ustaleń UOKiK 4You nie jest linią lotniczą, nie posiada żadnego z wymaganych prawem dokumentów: certyfikatu, koncesji, ani też upoważnienia do wykonywania lotów, na które sprzedała bilety. „Urząd ustalił też, że nie jest możliwe ich uzyskanie przez przedsiębiorcę przed 3 listopada 2014 roku" – napisał UOKiK w komunikacie. Źródło: rp.pl

Komentarze

Popularne posty