CSeries mają wznowić próby w locieBombardier oficjalnie oznajmił, że w bieżącym miesiącu zostaną wznowione loty przedseryjnych samolotów komunikacyjnych CSeries 100. Są one uziemione od 29 maja, po awarii jednego z silników PW1500G, zabudowanych w samolocie FTV-1.
Wprawdzie producent silników, Pratt & Whitney, zaproponował modyfikację instalacji olejowej, która była przyczyną awarii, już w połowie lipca, ale Bombardier nie był z niego zadowolony. Ostatecznie porozumienie osiągnięto w połowie sierpnia.
Dostarczony niedawno komplet zmodyfikowanych silników PW1500G został już dostarczony do wytwórni w Mirabel i zabudowany w drugim przedseryjnym CS100 (FTV-2). Według przedstawicieli Bombardiera przeprowadzono już ich rozruch i procedurę przygotowania do lotu. W Internecie pojawiły się także zdjęcia samolotu podczas kołowania, wykonane przez spotterów. Nieoficjalnie mówi się, że FTV-2 wystartuje już w niedzielę.
Kanadyjskie przedsiębiorstwo zapewnia, że wyznaczony na połowę 2015 termin dostawy pierwszego seryjnego CSeries 100 zostanie dotrzymany. Źródło: Altair

Komentarze

Popularne posty