Sebastian Kawa obronił tytuł Mistrza Świata w klasie Standard!

Sebastian Kawa obronił tytuł Mistrza Świata w klasie Standard podczas 32 Szybowcowych Mistrzostw Świata w Argentynie! Jest to już 13 złoty medal w karierze Sebastiana. Brązowy medal w klasie Światowej zdobył Jędrzej Skłodowski! podała na fanpage Szybowcowa Kadra Narodowa Juniorów. W klasie Standard startowali również Tomasz Rubaj oraz Michał Lewczuk, którzy w końcowej klasyfikacji zajęli 12. i 23. miejsca. Do Polski z medalem wraca również Jędrzej Skłodowski, który wygrał brąz w klasie Światowej. Dobry wynik osiągnął także Jakub Barszcz, zajmując 7. pozycję w tej klasie.  W klasie Club Polacy mieli mniej szczęścia, dwóch naszych reprezentantów zajęło miejsca w drugiej dziesiątce - Paweł Wojciechowski 21. oraz Tomasz Krok 24. (dlapilota)