Srebrny medal polaków 9. Szybowcowych Mistrzostw Świata Juniorów

W Australijskim Narromine zakończyły się właśnie 9. Szybowcowe Mistrzostwa Świata Juniorów. Polscy reprezentanci z Jakubem Puławskim (Aeroklub Ostrowski) w składzie odgrywali na imprezie główne role. Po ostatniej konkurencji utrzymali pozycję wiceliderów w drużynie i do Polski wracają ze srebrnym krążkiem. Indywidualnie otarli się o podium w klasie Standard. 
W ostatniej konkurencji szybownicy w klasie standard chcieli zaatakować miejsca medalowe, do których brakowało jedynie kilkudziesięciu punktów. Niestety dziś konkurencja poleciała szybciej, tym samym straty nie zostały odrobione. 
 Ostatecznie w klasyfikacji generalnej mistrzostw Mateusz Siodłoczek ląduje na 4. pozycji, a Jakub Puławski kończy jako 5. w stawce przed Jackiem Flisem. Konkurencję zdominował gospodarz Matthew Scutter przed Robinem Smitem z Holandii iSebastianem Nagelem z Niemiec. W klasie club królował dziś Marek Niewiadomy, ale ostatecznie dzisiejsza wygrana pozwoliła mu się nieco zbliżyć do czołowych miejsc. Zawody kończy na 9. miejscu, natomiast Jan Jawornik finiszuje na 8. lokacie. Drużynowo Polacy spisali się na medal. Niestety nie złoty, ale srebrny też powinien cieszyć. Nasi reprezentanci musieli uznać wyższość niemieckich zawodników. Źródło: szybowce.com

Komentarze

Popularne posty