Aeroklub Ostrowski udostępni hangar dla LPR

Zajmowany dotąd wyłącznie przez samoloty hangar na lotnisku Aeroklubu Ostrowskiego w Michałkowie przeznaczony zostanie w połowie jako tymczasowa baza dla helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 
Planuje się, że w połowie 2016 roku baza zacznie już funkcjonować niosąc pomoc najbardziej potrzebującym. Latem 2015 r. roku decyzję o lokalizacji LPR jako jednej z trzech nowych stałych baz podjął rząd. Na potrzeby nowej sieci LPR zakupiony został już ze środków unijnych za ponad 20 mln zł nowoczesny helikopter. Koszt samej bazy to wydatek ok. 6 mln zł. Z czego połowę tej kwoty deklaruje wyasygnować Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak. 

Budynek Aeroklubu Ostrowskiego, Foto: wlkp24.info
Budowa bazy zaplanowana jest na dwa lat i ma zostać oddana do użytku w 2017 roku. W połowie 2016 r. ma rozpocząć działalność tymczasowa baza umiejscowiona w budynkach Aeroklubu. Na lokalizację docelowej bazy wybrano teren lotniska od strony zachodniej (bliżej węzła obwodnicy) pierwotnie planowano, że będzie to działa od strony wschodniej bliżej miejscowości Lewków. Zdecydowano się wprowadzić zmiany po to, by helikopter podrywający się do akcji ratunkowej nie zakłócał funkcjonowania strefy spadochronowej lub innej działalności Aeroklubu i przede wszystkim loty odbywały się bezpiecznie. 
Baza będzie mieć swoje zasilanie, ogrzewanie oraz oświetlenie umożliwiające loty nocne i zajmie nieco ponad hektar powierzchni. Źródło: wlkp24.info

Komentarze

Popularne posty