Lotnictwo Policji Ugandy odebrało dwa nowe śmigłowce w tym W-3A Sokół

Przedstawiciele Lotnictwa Policji Ugandy zakończyli proces odbioru nowych śmigłowców Grand New i W-3A Sokół podczas oficjalnej uroczystości, zorganizowanej niedawno z udziałem Prezydenta Ugandy Yoweri Museveniego i innych wysokich rangą urzędników państwowych, jak również reprezentantów PZL-Świdnik i Finmeccanica-AgustaWestland.  
Foto: PZL-Świdnik
Śmigłowce dostarczono na mocy umowy podpisanej między świdnicką wytwórnią a Ministerstwem Spraw Wewnętrznych Ugandy w czerwcu 2014. Wiropłaty będą używane do zadań związanych z utrzymywaniem porządku publicznego. PZL-Świdnik dostarczy również klientowi kompleksowy pakiet szkoleniowy i zapewni wsparcie eksploatacji zakupionych śmigłowców. W-3A Sokół w wersji dostarczonej do Ugandy został wyposażony w zewnętrzne zawiesie ładunkowe, wciągarkę ratowniczą, reflektor poszukiwawczy, megafony, zestaw umożliwiający desantowanie z użyciem liny i głowicę obserwacyjną. Wiropłat jest też przystosowany do zabudowania wyposażenia do gaszenia pożarów i pływaków awaryjnych. 
 
Foto: Finmeccanica-AgustaWestland
GrandNew został wybrany ze względu na doskonałe osiągi i nowoczesne wyposażenie obejmujące cyfrową awionikę, umożliwiającą wykonywanie lotów IFR z 1 lub 2 pilotami i czteroosiowego autopilota. W konfiguracji dla ugandyjskiej policji zabudowano w nim zewnętrzne zawiesie ładunkowe, reflektor poszukiwawczy i megafony. Źródło: Alatir

Komentarze

Popularne posty