Zakończyły się 27 Mistrzostwa Świata w Akrobacji Samolotowej

W Teksasie (na lotnisku Perrin Field - KGYI) zakończyły się 27. Mistrzostwa Świata w Akrobacji Samolotowej. W końcowej klasyfikacji zawodów, w których brało udział ponad 60 pilotów z całego świata, 25 miejsce zajął Artur Kielak z Aeroklubu Śląskiego, a 34 Łukasz Czepiela z Aeroklubu Poznańskiego. Niestety październikowa pogoda nie sprzyjała akrobacjom lotniczym nawet w Teksasie i niektórzy zawodnicy nie mieli możliwości rozegrania wszystkich konkurencji. Mistrzem Świata został Francuz Francois Le Vot startujący na Extrze 330SC. Drugie miejsce zajął Rosjanin Mikhail Mamistow na samolocie Su-31, a trzecie Gerald Cooper z Wielkiej Brytanii na Xtremeair. egoroczna edycja Mistrzostw Świata w Akrobacji Samolotowej, które odbywają się co dwa lata, rozgrywana była w dniach 9-19 października (20 października został przewidziany jako dzień rezerwowy). Źródło: www.wac2013.com