Nie będzie mandatu za awaryjne lądowanie Cessny

Pilot, który w miniony poniedziałek awaryjne lądował na autostradzie I-85 w stanie Karolina Północna nie będzie musiał płacić za akcję służb porządkowych. Departament Transportu we wtorek informował, że pilot będzie musiał zapłacić mandat wynoszący ponad 3 tys. dolarów. Dzień później urząd wycofał się z tego pomysłu. Miało chodzić o pokrycie kosztów usunięcia samolotu z autostrady, wymiany znaków, zatrzymania ruchu i przeprowadzenia objazdów.– Departament indywidualnie bada każdą sprawę. W tym wypadku uznano, że karanie pilota nie będzie konieczne – powiedział rzecznik. Cessna 182L lądowała awaryjnie na autostradzie w poniedziałek. 

Maszyna leciała z Tennessee do Silver City, gdy nagle doszło do awarii silnika. Pilot próbował lądować na lotnisku w Davidson County, jednak okazało się ono być zbyt oddalone. Samolot wylądował na pasie zieleni oddzielającym jezdnie, a następnie przez dwa pasy ruchu przekołował na pobocze.– Wiedziałem, że nie dam rady dolecieć do lotniska. Gdy dzieje się coś takiego, to nie panikujesz, tylko działasz. Gdyby tam były linie wysokiego napięcia, byłoby nieciekawie – powiedział pilot, Cliff Evans. Na pokładzie znajdowały się trzy osoby, nikomu nic się nie stało. Sprawę bada NTSB. Źródło: dlapilota

Komentarze

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zastanawiam się jaka byłaby wysokość tego mandatu i pewnie byłaby dość wysoka. Jednak takiego mandatu poprzez https://zaplacmandat.pl/ raczej nie da rady opłacić, gdyż to jest całkiem inna sfera. No ale w przypadku dostania mandatu na drodze to ja polecam płacenie poprzez ten serwis.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty