Linetech przejmie spółkę Adria Airways Tehnika

Linetech to jedyne prywatne przedsiębiorstwo w Polsce, zajmujące się przeprowadzaniem najbardziej skomplikowanych przeglądów i obsługi hangarowej samolotów pasażerskich – nabyło wczoraj 100% akcji słoweńskiej spółki Adria Airways Technika (AAT). 


Linetech – organizacja mająca certyfikaty PART 145 i PART 147 – zajmuje się obsługą techniczną statków powietrznych i jako jedyne prywatne przedsiębiorstwo w Polsce wykonuje najbardziej szeroki zakres prac związanych z obsługą techniczną – poczynając od przeglądów przedstartowych, przez przeglądy hangarowe, kończąc na skomplikowanych naprawach strukturalnych. Linetech miała do tej pory największe kompetencje w obsłudze Boeingów i Embraerów. 
Adria Airways Tehnika (AAT) jest jednym z wiodących środkowoeuropejskich podmiotów w branży przeglądów i obsługi technicznej i zajmuje się statkami powietrznymi produkowanymi przez Airbusa i Bombardiera. Linetech dokonał pierwszej w historii transakcji, w ramach której polska spółka nabyła podmiot na rynku międzynarodowym. AAT ma wieloletnie doświadczenie w obsłudze technicznej samolotów pasażerskich, sięgające lat 1960., co pozwoliło jej wypracować silną i ugruntowaną pozycję na rynku. Spółka obsługuje kluczowych operatorów lotniczych: Germanwings, AirBerlin, Swiss, SAS, czy Adria Airways. W zakresie obsługi liniowej Linetech działa w Polsce w 7 portach lotniczych: w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Krakowie, Gdańsku, Rzeszowie i Wrocławiu. Sezonowo Linetech stacjonuje również m.in. w Paryżu, Birmingham fińskim Enontekiö. Główna siedziba spółki znajduje się na największym Lotnisku Chopina w Warszawie. Źródło: Altair

Komentarze

Popularne posty