Bardzo dobry start Artura Kielaka w zakończonych właśnie ME w Akrobacji Samolotowej

Artur Kielak szósty w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Europy w Akrobacji Samolotowej, Polacy na czwartym miejscu w klasyfikacji drużynowej Dubnica, 20 sierpnia 2011 r.: Artur Kielak, z Aeroklubu Śląskiego wywalczył w klasyfikacji generalnej w zakończonych w Dubnicy Mistrzostwach Europy w Akrobacji Samolotowej bardzo dobre szóste miejsce i jest to najwyższy wynik indywidualny polskiego pilota w zawodach o randze międzynarodowej, przy tak dużej liczbie startujących zawodników od 1997 r. Zawody po raz kolejny należały do reprezentacji Francji. Francuzi zajęli w klasyfikacji końcowej kolejno trzy pierwsze miejsca. Simon Fick zdobył złoto, Baptiste Vignes srebro, a Simon de la Breteche brąz. Tym samym aktualni Mistrzowie Świata obronili również tytuł Mistrzów Europy zdobyty w na Mistrzostwach Europy rozgrywanych w Radomiu w 2009 r. Ostatniego dnia zawodów – w piątek – piloci latali do zachodu słońca, aby rozegrać cały drugi program nieznany Do konkurencji zostało dopuszczonych 42 zawodników w tym pięciu Polaków. (Kielak, Rumszewicz, Czepiela, Jesionek i Świderski). Piloci zostali podzieleni na trzy grupy zgodnie z wynikami z poprzednich lotów. Jako pierwsza startowała grupa średnia, potem najlepsza a na końcu najsłabsza, ponieważ jej wyniki nie były bardzo istotne jeżeli chodzi o końcowy wynik zawodów, a pogoda psuła się z godziny na godzinę. Dodatkowo w piątek wszystkim zawodnikom bardzo przeszkadzał silny wiatr w strefie, co dodatkowo zwiększało atrakcyjność lotów. Piloci wykonują loty w strefie o wymiarach 1000m x 1000m x 1000m. Przekroczenie jej granic zarówno w poziomie jak i w pionie powoduje naliczenie punktów karnych i niższą ocenę sędziowską za „lokalizacje w strefie”. Zbyt nisko wykonywane elementy figur mogą spowodować dyskwalifikację. Konkurencje wygrali Francuzi Fick, Vignes i de la Breteche. Artur la Breteche. Artur Kielak był 9, Radek Rumszewicz 16 a" Łukasz Czepiela 16. Rywalizacja w ramach 7. Mistrzostw Europy w Akrobacji Samolotowej zakończyła się w piątek, 19 sierpnia o zachodzie słońca. Wyniki indywidualne: www.civa-resu