Nowe inwestycje na lotnisku w Radomiu

Budowa stacji paliw dla małych samolotów to nowa inwestycja, do której szykuje się lotnisko w Radomiu. Pozwolenie na budowę wydał wojewoda mazowiecki. Realizacja przedsięwzięcia ma kosztować kilkaset tysięcy złotych. Jak powiedział PAP w czwartek rzecznik spółki Port Lotniczy Radom, Kajetan Orzeł możliwość tankowania paliwa to duże udogodnienie dla użytkowników małych prywatnych samolotów, którzy chętnie korzystają z radomskiego lotniska. 
 „Ruch General Aviation rozwija się; chcemy uatrakcyjnić swoją ofertę dla tego obszaru działalności lotniczej” – zaznaczy Orzeł. Projekt budowlany zatwierdził wojewoda mazowiecki. Jak poinformowała jego rzeczniczka Ivetta Biały, spółka Port Lotniczy Radom otrzymała zezwolenie na przebudowę części lotniska. „Decyzja obejmuje budowę dwóch płyt betonowych, drogi manewrowej, kanalizacji i oświetlenia” – powiedziała Biały. Spółka Port Lotniczy Radom planuje także inne nowe inwestycje na radomskim lotnisku, m.in. wydłużenie pasa startowego i budowę systemu precyzyjnego lądowania ILS. Wnioski o zezwolenie na budowę, w ramach tzw. specustawy lotniczej, czekają na decyzję wojewody. Według wstępnych szacunków rozbudowa lotniska miałaby kosztować ok. 100 mln zł. Obecnie z radomskiego lotniska trzy razy w tygodniu odbywają się loty pasażerskie do Pragi. Jak podkreśla rzecznik – na finiszu są rozmowy z innymi przewoźnikami, w celu uruchomienia dodatkowych połączeń lotniczych w sezonie wiosenno-letnim. (PAP)

Komentarze

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jakby nie było inwestycja w ten rodzaj nieruchomości jest poniekąd długofalowa. Ja staram się najczęściej korzystać z platformy funduszy https://viennalife.pl/strefa-inwestowania/platforma-funduszy i tak naprawdę to właśnie na niej mam wiele różnego wyboru inwestycji.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty