Diamond DA62 z certyfikatem FAA

Siedmiomiejscowy samolot DA62 firmy Diamond uzyskał certyfikat Federalnej Administracji Lotnictwa USA (FAA). Statek powietrzny zadebiutował w kwietniu ubiegłego roku na targach Aero we Friedrichshafen w Niemczech, a następnie był prezentowany m.in. podczas listopadowej konferencji NBAA w Las Vegas.  
 
Jak podkreśla prezes firmy Diamond, Peter Maurer, "Samolot oferuje kombinację objętości kabiny, użyteczności, wydajności i efektywności". Konstrukcja wyposażona jest w dwa silniki diesla Austro AE 330 z turbodoładowaniem o mocy 180 KM każdy. Prędkość maksymalna DA62 wynosi 201 węzłów, a maksymalny zasięg to 1280 nm. 
W ubiegłym tygodniu firma rozpoczęła amerykańską cześć prezentacji samolotu pod nazwą Southwest Demonstration, zaczynając od San Diego, a następnie pokazu w Long Beach. Zespół pilotów latających najnowszymi dwu i jednosilnikowymi samolotami marki Diamond, odwiedzi również lotniska w Kalifornii i Nevadzie, kończąc 12 marca w Scottsdale, w Arizonie. Następnym etapem podróży będzie Teksas i południowo-wschodnie rejony USA. Cena DA62 została skalkulowana na poziomie 1,25 mln dolarów. Zatwierdzenie Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) samolot uzyskał w kwietniu ubiegłego roku. Źródło: Altair

Komentarze