Aeroklub Poznański ogłosił rekrutację na bezpłatne szkolenie szybowcowe w sezonie 2019

Aeroklub Poznański ogłosił rekrutację na bezpłatne szkolenie szybowcowe w sezonie 2019, do udziału w którym zaprasza osoby w wieku 16-17 lat. Po wstępnym szkoleniu teoretycznym (30 h) zostanie wyłoniona grupa kursantów, których pełne szkolenie szybowcowe zarówno teoretyczne, jak i praktyczne sfinansuje Aeroklub Poznański. 
Szkolenie obejmie trzy etapy – pierwszy służy rekrutacji. W tym czasie (15 – 19 czerwca), potencjalni kandydaci na pilotów wezmą udział we wstępnym szkoleniu teoretycznym. Kolejnym krokiem będą testy sprawnościowe i test/egzamin z wiedzy o lotnictwie. Ogłoszenie listy osób zakwalifikowanych do pełnego szkolenia teoretycznego oraz szkolenia praktycznego jest zaplanowane 23 czerwca.
Już następnego dnia rozpocznie się dalsze szkolenie teoretyczne (37 h) zakończone egzaminem wewnętrznym, a od 1 lipca do końca sierpnia w planach jest szkolenie praktyczne obejmujące loty, w tym m. in. start za wyciągarką oraz celność lądowania.
Dyrektor Aeroklubu Poznańskiego Piotr Haberland zaznacza: Jesteśmy jednym z nielicznych aeroklubów w Polsce szkolących na własny koszt młodych pilotów. Szanse na bezpłatne wyszkolenie w sezonie 2019 mają osoby, które po pierwszym etapie szkolenia teoretycznego osiągną najlepsze wyniki z testu oraz przejdą test sprawnościowy. Na zgłoszenia czekamy do 14 czerwca.
Prezes Aeroklubu Poznańskiego Tomasz Szczot podkreśla: Ten rok jest dla nas wyjątkowy. Obchodzimy 100-lecie istnienia. Rozwijamy działalność i przenosimy się na lotnisko w Kąkolewie. Będzie to nasza trzecia lokalizacja. 100 lat temu zaczynaliśmy na lotnisku na Ławicy, później przyszedł czas na Kobylnicę – teraz przed nami historyczny krok i nowy etap – Kąkolewo. Jednak mamy świadomość, że gdyby nie te wszystkie osoby, które przez 100 lat tworzyły naszą społeczność, nie bylibyśmy dziś w tym miejscu. To dzięki ogromnej pracy i zaangażowaniu możemy dziś oferować bezpłatne szkolenia dla młodych adeptów pilotażu.

Dodatkowe informacje: rekrutacja@aeroklub.poznan.pl.

Komentarze

Popularne posty