Na lotnisku Aeroklubu Częstochowskiego odbyły się 36 Ogólnopolskie Rajdowe Zawody Samolotowe im. Z. Dudzika.

Zawody zostały rozegrane w dniach 7-8 października 2017 r. Wystartowało w nich dziewięć dwuosobowych załóg. Na pierwszą trasę zawodnicy polecieli w sobotę w dwóch grupach: o godzinie 10 i 13. Konkurencja zakończyła się lądowaniami na celność. Konkurencja niedzielna została odwołana ze względu na złe warunki atmosferyczne. W zawodach zwyciężyła załoga Janusz Darocha/Zbigniew Chrząszcz (70 pkt.). Drugie miejsce przypadło załodze Krzysztof Wieczorek/Kamil Wieczorek (156 pkt.), a trzecie załodze Bolesław Radomski/Dariusz Lechowski (216 pkt.). Były to ostatnie rajdowe zawody w tym roku, dlatego już wiadomo, kto zwyciężył w klasyfikacji Rajdowego Pucharu Polski 2017: to załoga Janusz Darocha i Zbigniew Chrząszcz, która wygrała wszystkie imprezy rajdowe w tym sezonie. (PLAR)