Rekordowa edycja targów AERO 2017 w niemieckim Friedrichshafen

Na targach lotniczych AERO 2017 które w dniach 5-8 kwietnia odbywały się w niemieckim Friedrichshafen padł kolejny rekord frekwencji. Z roku na rok impreza ma coraz większy rozmach – tegoroczna edycja zgromadziła najwięcej wystawców i odwiedzających w historii. 4-dniowe targi AERO Friedrichshafen 2017 odwiedziło ponad 34 tysiące miłośników lotnictwa. Goście mogli odwiedzić stoiska aż 707 (!) wystawców – producentów samolotów, szybowców, awioniki, dronów czy akcesoriów dla pilotów. 

Do tego przygotowano panele dyskusyjne z ekspertami, konferencje, prezentacje i pokazy. Impreza pobiła dwa rekordy. 34,200 tysiące gości (30,800 w roku 2016 i 33,900 w roku 2015) oraz liczba wystawców – 707 w czasie tegorocznej, w porównaniu do 606 w 2016 r. Tegoroczna, 25. edycja pokazała, że AERO Friedrichshafen z roku na rok umacnia swoją pozycję jako największa w Europie impreza poświęcona General Aviation. To tutaj prezentowane są najnowsze produkty na rynku, rodzą się trendy czy dochodzi do wymiany idei i pomysłów. Do tego pogoda dopisała, zadowoleni wystawcy, świetne przyjęcie urodzinowe i rekordowa frekwencja. Piękne 25-lecie. Czego chcieć więcej? – powiedział szef projektu Roland Bosch. 

Targi AERO to okazja do zapoznania się z szerokim wachlarzem produktów i usług dla lotnictwa ogólnego. Obok samolotów, szybowców i biznes-jetów są ultraligty, śmigłowce, wiatrakowce, dostawcy awioniki, silników, systemów nawigacyjnych czy łączności. Z roku na rok coraz obszerniejsza i ciesząca się coraz większą popularnością jest wystawa prezentująca samoloty o napędzie elektrycznym. Te ostatnie zaprezentowały swoją moc podczas sobotniego air-show, który odbył się na terenie targów. Wzorem poprzednich lat niesłabnącą popularnością cieszyły się także drony – zorganizowano szereg pokazów w locie, a nawet wyścig bezzałogowców. Początki targów AERO były skromne. W pierwszej edycji – 40 lat temu – wzięło udział zaledwie 14 wystawców. W ostatniej: 707. Czy istnieje granica jakiej targi AERO nie przekroczą? Pozostaje nam czekać na następne edycje. Źródło: AERO Friedrichshafen

Komentarze

Popularne posty