Złoto dla Polaków podczas Mistrzostw Świata w Akrobacji Szybowcowej 2015

Podczas Mistrzostw Świata w Akrobacji Szybowcowej, odbywających się w czeskich Zbraslavicach w dniach 5-15 sierpnia, Polacy w klasie Advanced drużynowo zdobyli złoty medal, w składzie Katarzyna Żmudzińska, Sławomir Talowski i Michał Andrzejewski, a indywidualne srebro i tytuł wicemistrza świata wywalczył Sławomir Talowski. W klasie Unlimited Polacy też dali sobie świetnie radę i klasyfikacji drużynowej zdobyli brązowy medal, w składzie Magdalena Stróżyk, Maciej Pospieszyński i Jerzy Makula. Oprócz medali w kwalifikacji generalnej nasi akrobaci wywalczyli również miejsca na podium w poszczególnych konkurencjach. Trzeba oczywiście podkreślić, że 77 z 79 zawodników startowało na polskich szybowcach, co niebywale dobrze świadczy o polskim przemyśle lotniczym.
Po więcej informacji zapraszam na blog jednego z naszych reprezentantów - Tomka Kaczmarczyka polishaerobaticteam.wordpress.com i na oficjalną stronę Mistrzostwa Świata www.wgac2015.cz/results