Nawigacyjne Mistrzostwa Polski w Krośnie rozegrane

W dniach 11-16 sierpnia 2015 r. na lotnisku Aeroklubu Podkarpackiego w Krośnie zostały rozegrane 58. Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski Seniorów oraz 44. Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski Juniorów. W 58. Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski Seniorów wzięło udział 28 zawodników z 13 aeroklubów regionalnych. Piloci startowali na samolotach Cessna 152 i 3Xtrim. Rozegrano dwie konkurencje nawigacyjne i cztery lądowania precyzyjne.
Mistrzem Polski został Krzysztof Wieczorek reprezentujący Aeroklub Krakowski, drugie miejsce na podium zdobył Marcin Skalik z Aeroklubu Częstochowskiego, a miejsce trzecie zajął Marcin Chrząszcz z Aeroklubu Wrocławskiego. W 44. Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski Juniorów wzięło udział 14 zawodników z 8 aeroklubów regionalnych. Rozegrano dwie konkurencje nawigacyjne i cztery lądowania precyzyjne. Tytuł mistrzowski zdobył Jarosław Sysio z Aeroklubu Bielsko-Bialskiego, drugie miejsce zdobył Marcin Wieczorek z Aeroklubu Krakowskiego, a na trzecim miejscu uplasowała się Zofia Garwacka z Aeroklubu Warszawskiego. Zawody rozgrywane na lotnisku Aeroklubu Podkarpackiego były także kwalifikacją pilotów do Kadry Narodowej na 2016 rok. Przed najlepszymi polskimi pilotami są jeszcze zmagania rajdowe m.in. podczas mistrzostw Polski w Katowicach. Zawody, które odbędą się na początku września, mają być także kwalifikacją do przyszłorocznych mistrzostw świata rozgrywanych w Portugalii.
Źródło: Aeroklub Podkarpack, Foto: krosnocity.pl