Sebastian Kawa zwyciężył w Grand Prix Żar 2015

27 czerwca zakończyły się Międzynarodowe Wyścigi Szybowcowe - Grand Prix Żar 2015, które były również kwalifikacjami do finałów w wyścigach szybowcowych FAI Sailplane Grand Prix 2015. 

W zawodach, które były rozgrywane w klasie 18 metrowej, wzięło udział 9 zawodników. Polskę reprezentowali: Sebastian Kawa, Marek Niewiadomy, Zdzisław Bednarczuk, Marcin Mężyk i Tomasz Chudoment. Do rywalizacji zgłosili się również szybownicy z Niemiec, Danii i Czech.
Grand Prix Żar 2015 wygrał Sebastian Kawa na szybowcu ASG 29, na drugim miejscu uplasował Rasmus Orskov z Danii (ASG 29), a na trzecim Petr Panek z Czech (JS 1C). Przez pierwsze trzy dni niesprzyjająca pogoda uniemożliwiła rozgrywanie konkurencji i dopiero 24 czerwca zawodnicy przystąpili do rywalizacji. Łącznie z rozegrane zostały tylko trzy z sześciu konkurencji.
Przypomnijmy, iż mistrzem świata z 2005, 2007 i 2010 roku w tej dyscyplinie jest mieszkający w Międzybrodziu Żywieckim – Sebastian Kawa. Zawody na Żarze były ostatnimi kwalifikacjami przed finałem 6 edycji zawodów Sailplane Grand Prix, który odbędzie się w Varese (Włochy) w dniach 5-12 września 2015 r. Źródło: dlapilota

Komentarze

Popularne posty