Michał Wieczorek zwycięzcą 53. Lotu Południowo-Zachodniej Polski

W dniach 25-28.06.2015 r. na lotnisku w Pobiedniku Wielkim odbył się zorganizowany przez Aeroklub Krakowski 53. Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki.
 
Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki to prawdopodobnie najstarsza na świecie impreza sportu samolotowego. Jej początek sięga 1929 roku, kiedy to Akademicki Aeroklub w Krakowie, w rok po rozpoczęciu działalności zorganizował pierwsze zawody lotnicze. Celem zawodów było wyłonienie najlepszego pilota precyzyjnego. Lotnicy musieli sprostać wyzwaniom, które czekały na nich w powietrzu. W zawodach, podczas dobrej pogody, rywalizowało 28 zawodników i 2 zawodniczki z 12 polskich aeroklubów oraz gościnnie pilot z Rosji. Michał Wieczorek po raz kolejny pokazał klasę i wygrał pierwszą konkurencję nawigacyjną, a piąty był w drugiej. W zwycięstwie nie przeszkodziły mu słabsze lądowania, w których zajął dziewiąte miejsce. Drugie miejsce w końcowej klasyfikacji zajął najbardziej utytułowany pilot Janusz Darocha z Częstochowy, a trzeci był Michał Bartler ze Stalowej Woli. Tuż za podium znalazł się Krzysztof Wieczorek. W zawodach startowało też sześciu innych zawodników Aeroklubu Krakowskiego: Marcin Wieczorek (16 miejsce), Kamil Wieczorek (27 miejsce),  Rafał Wojtych (15 miejsce). Przez bardzo prosty błąd  (nie zabrał urządzenia rejestrującego przebieg lotu) Radosław Repeć już w pierwszej konkurencji nawigacyjnej otrzymał maksymalną liczbę punktów karnych.
Rozdanie nagród odbyło się na Hangar Party w Muzeum Lotnictwa Polskiego podczas Pikniku Lotniczego. Niestety Michał nie mógł pojawić się na rozdaniu nagród ale godnie reprezentował go Krzysztof Wieczorek!
 Krakowskie zawody były ostatnim przystankiem dla kadry przed Mistrzostwami Świata w Lataniu Precyzyjnym, które już w lipcu odbędą sie w Skive, w Danii. Źródło: Dziennik Polski

Komentarze

Popularne posty