Ukraina zakazała rosyjskim liniom lotniczym lotów do Charkowa i Dniepropietrowska
Ukraińska służba lotnicza zakazała rosyjskim liniom lotniczym Aerofłot i JUTeir Ukraina lotów do Charkowa i Dniepropietrowska. Zakaz lotów do Charkowa obowiązuje od 29 listopada, a do Dniepropietrowska od 1 grudnia. Zakaz lotów do Dniepropietrowska objął także ukraińskie linie Dniproawia.
Aerofłot uzyskał zgodę na loty do Charkowa i Dniepropietrowska od początku sezonu zimowego, czyli od 26 października. Oznaczało to możliwość powrotu do lotów, które przerwano pod koniec lipca. Aerofłot zrezygnował wówczas z lotów m.in. do Charkowa, Doniecka, Dniepropietrowska i Odessy. Pierwotnie przerwa w lotach miała trwać do końca sierpnia. Regularne loty Aerofłotu do Odessy linie wznowiły 11 października.
Po zajęciu przez FR Krymu, ukraińska państwowa służba lotnicza ogłosiła obszar nad półwyspem zamkniętym dla lotów. W konsekwencji tego zakazu rosyjskim liniom lotniczym, które latają na Krym, naliczane są kary za jego naruszanie. Na 19 listopada ich wysokość sięgnęła 261,5 mln hrywien (blisko 17 mln USD). Na liście ukaranych jest 18 przewoźników, w tym Aerofłot, Głobus, Rossija, Uralskije Awialinii i Donawia. Kary mają zasilić budżet Ukrainy. Źródło: Altair

Komentarze

Popularne posty