Niemiecka załoga GER-3 zdobyła 65. Puchar Gordona Bennetta

W dniach 2-5 września br. 17 załóg balonowych reprezentujących siedem krajów rywalizowało w 65. edycji długodystansowych zawodów balonów gazowych o Puchar Gordona Bennetta. Start balonów nastąpił 2 września około godziny 16:00 w szwajcarskiej miejscowości Sankt Gallen.

Wraz z wylądowaniem 5 września o godz. 8:35 ostatniego balonu – załogi francuskiej FRA-1 – wyścig Gordona Bennetta 2012 dobiegł końca. Znamy już tegorocznego zdobywcę Pucharu.

Jest nią załoga niemiecka załoga GER-3 w składzie Wilhelm Eimers i Benjamin Eimers, która leciała balonem Leonid(D-OTLI). I chociaż piloci wylądowali dziś rano o godz. 5:45 niedaleko Carewo – miasta w Bułgarii nad brzegiem Morza Czarnego, podczas gdy w powietrzu pozostawało jeszcze kilka balonów, to nikt nie zdołał uzyskać lepszego wyniku.

Niemieccy piloci pokonali dystans 1572,36 km. Jest to szóste zwycięstwo załogi z tego kraju od początku wyścigów. Ostatni raz Niemcy wygrali w 2014 roku. Teraz znów mają powód do radości.

Pierwsza polska załoga (POL-1) czyli Krzysztof Zapart i Adam Ginalski zajęli ostatecznie dziesiąte miejsce. Udało im się pokonać 1291,63 km.

Druga polska załoga (POL-2) czyli Mateusz Rękas i Jacek Bogdańskii zajęli ostatecznie trzynaste miejsce. Udało im się pokonać 774,08 km.

Trzecia Polska załoga (POL-3) czyli Andrzej-Bogdan Olszewski i Jarosław Cieślak zajęli ostatecznie siedemnaste miejsce. Udało im się pokonać 645,37 km.