Sebastian Kawa zwyciężył podczas 10. Finału FAI Sailplane Grand Prix we Francji!

W dniach od 5 do 11 września najlepsi piloci szybowcowi z całego świata rywalizowali w St Auban we Francji w ramach 10. Finału FAI Sailplane Grand Prix Mistrzostw Świata. W zawodach wzięło udział 20 pilotów z 10 krajów: Austrii, Czech, Chile, Francji, Litwy, Niemiec, Polski, Republiki Południowej Afryki, Słowenii oraz Włoch. Polskę reprezentował Sebastian Kawa.11 września została rozegrana szósta konkurencja, którą wygrał Niemiec Tilo Holighaus startujący na szybowcu Ventus 3 uzyskując czas przelotu 2:38:14 i średnią prędkość 126.4 km/h. Na drugim miejscu uplasował się Francuz Maximilian Seis (na szybowcu JS3-18 m), który uzyskał wynik +00.21s i prędkość 126.1 km/h, a na trzecim miejscu kolejny Francuz Louis Bouderlique startujący na szybowcu Ventus 3. Ten zawodnik uzyskał wynik w stosunku do najlepszego zawodnika gorszy o 02.36s i prędkość 124.4 km/h.Mistrzem Świata 10. Finału FAI Sailplane Grand Prix został Sebastian Kawa, który po 6 konkurencjach uzyskał 39 punktów, na drugim miejscu uplasował się Niemiec Mario Kiessling z 38 punktami, a na trzecim Francuz Maximilian Seis z 30 punktami. Serdeczne gratulacje dla polskiego zawodnika!.
Źródło: dlapilota