Tanod Baybayin ng Pilipinas (straż wybrzeża Filipin) odbierze od USA 2 samoloty transportowe C-23 Sherpa, pochodzące z zapasów magazynowych lotnictwa US Army National Guard. Dostawy zostaną zrealizowane do grudnia.
Samoloty zostaną przystosowane do prowadzenia operacji patrolowych. Będą służyły do kontroli wód terytorialnych i wyłącznej strefy ekonomicznej Filipin, w tym akwenów które są przedmiotem sporu terytorialnego Manili z Pekinem. Sherpy najprawdopodobniej zostaną przekazane Manili w ramach rządowego programu EDA (Excess Defence Articles). Oznacza to, że Filipińczycy będą musieli pokryć koszt przywrócenia samolotom zdatności do lotu.
W styczniu 2014 Gwardia Narodowa USA zakończyła eksploatację C-23. Źródło: Altair

Komentarze
Prześlij komentarz