Na Litwie zakończyły się 34. Szybowcowe Mistrzostwa Świata w klasie Club, Standard i 20-metrowej

W sobotę w Pociunai na Litwie zakończyły się trwające dwa tygodnie 34. Szybowcowe Mistrzostwa Świata w klasie Club, Standard i 20-metrowej. Łukasz Wójcik reprezentował na nich Polskę, swoje rodzime Kutno oraz Aeroklub Włocławski im. Stanisława Skarżyńskiego, startując w klasie 20-metrowej, w której latał w parze z Mirkiem Matkowskim na dwumiejscowym niemieckim szybowcu ASG-32Mi. Zawody odbywały się w bardzo trudnych i zmiennych warunkach pogodowych, ciężkich do przewidzenia. Ze względu na częste opady deszczu odbyło się tylko siedem konkurencji. Szybownicy zajęli piąte miejsce, najlepsze wśród całej polskiej reprezentacji, która uplasowała się na szóstej pozycji w klasyfikacji zespołowej. Złoty medal w tej klasie zdobyli Francuzi, Laurent Aboulin i Julien Duboc. Źródło: Aeroklub Włocławski