Wypadek szybowca w Beskidach

Szybowiec Jantar Std. 3 rozbił się w poniedziałek w lesie na zboczu Czupla w paśmie Magurki w Beskidach. Pilot z wybitym barkiem i obrażeniami nogi został przewieziony do szpitala. Jego życiu nic nie zagraża – dowiedziała się PAP w szkole szybowcowej „Żar” w Beskidach. Szef szkoły Bogdan Drenda poinformował, że do wypadku doszło podczas lotu swobodnego, w trakcie zawodów, IV Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Wyścigach Szybowcowych w klasie Klub. Poszkodowany jest doświadczonym pilotem. Szef szkoły szybowcowej wyjaśnił, że szybowiec wpadł w las i jest poważnie uszkodzony. Pilot brał udział w rozgrywanych w dniach 2-9 maja IV Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Wyścigach Szybowcowych w klasie Klub. Po wypadku dzisiejsza konkurencja została odwołana, piloci mogą wykonywać loty treningowe. W mistrzostwach bierze udział 13 pilotów, zawodnik, który uległ wypadkowi, przyjechał z Warszawy. Mistrzostwa są eliminacjami do Mistrzostw Świata GP 2011. Na Żarze odbywają się jednocześnie Krajowe Zawody Szybowcowe w klasie Standard o Puchar Euroregionu Beskidy. W zawodach tych startuje sześciu pilotów. Pilot brał udział w rozgrywanych w dniach 2-9 maja IV Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Wyścigach Szybowcowych w klasie Klub. Po wypadku dzisiejsza konkurencja została odwołana, piloci mogą wykonywać loty treningowe. W mistrzostwach bierze udział 13 pilotów, zawodnik, który uległ wypadkowi, przyjechał z Warszawy. Mistrzostwa są eliminacjami do Mistrzostw Świata GP 2011. Na Żarze odbywają się jednocześnie Krajowe Zawody Szybowcowe w klasie Standard o Puchar Euroregionu Beskidy. W zawodach tych startuje sześciu pilotów. (PAP)