Rozegrano I Memoriał Lecha Marchelewskiego

Na lotnisku Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w dniu 21 maja rozegrano I Memoriał Lecha Marchelewskiego, którego zwycięzcą w kwalifikacji ogólnej został Łukasz Czepiela z Aeroklubu Poznańskiego. Drugie miejsce zajął Artur Kielak z Aeroklubu Śląskiego, trzecie Wojciech Nowaczyk również z Aeroklubu Poznańskiego. Memoriał Lecha Marchelewskiego obok Memoriału Janusza Kasperka zaliczany jest do zawodów ogólnopolskich, których wyniki będą wliczane do Pucharu Polski. W pierwszych zawodach w akrobacji lotniczej w sezonie 2011 r. do rywalizacji stanęło łącznie 12 pilotów z sześciu aeroklubów. Najliczniej reprezentowany był Młodzieżowych Ośrodek Szkolenia Akrobacji Lotniczej działający przy Aeroklubie Poznańskim – czterech zawodników. Z Aeroklubu Ziemi Lubuskiej – wystartowało trzech zawodników. Aeroklub Śląski reprezentowało dwóch pilotów, a Aerokluby Wrocławski, Podkarpacki i Radomski po jednym. Piloci startowali na pieciu samolotach, z których cztery to samoloty prywatne. Wszyscy piloci wykonali po trzy programy: obowiązkowy, dowolny i nieznany. Do czwartej konkurencji - drugiego programu nieznanego - zakwalifikowało się siedmiu najlepszych pilotów: Łukasz Czepiela, Artur Kielak, Piotr Haberland, Ireneusz Jesionek, Wojciech Nowaczyk, Bartosz Pyzik i Tomasz Zdziarski. (azl.pl)