Szybszy Internet na pokładach samolotów American Airlines

Linie lotnicze American Airlines zapowiedziały znacznie usprawnienie pokładowych Wi-Fi, zapewniających pasażerom dostęp do globalnej sieci. Na pokładach 500 maszyn zostaną zainstalowane znacznie szybsze modemy, oferujące wyższą prędkość transferu danych. Jeszcze do niedawna używanie komputerów lub smartfonów na pokładzie samolotu było zakazane, gdyż mylnie sądzono, iż mogą one zakłócać pokładowe instrumenty. Gdy okazało się jednak, że nic takiego nie ma miejsca, przewoźnicy nie tylko dopuścili możliwość korzystania z elektroniki, ale też zaczynają zapewniać pasażerom coraz szybszy dostęp do internetu. Linie American Airlines zapowiedziały właśnie, że w 500 maszynach latających na trasach lokalnych, pokładowe Wi-Fi zdecydowanie przyspieszy. Przewoźnik zamierza wyposażyć je w nowe modemy dostarczone przez firmę ViaSat, które są znacznie nowocześniejsze i zapewniają lepsze transfery.
Dodajmy, że American Airlines oferuje pokładowe Wi-Fi już w 1100 maszynach i są to linie lotnicze, które mają jedną z największych na świecie flot maszyn wyposażonych w bezprzewodowy dostęp do sieci.
Na razie zakontraktowano wyposażenie setki Boeingów 737 Max, w nowe urządzenia firmy ViaSat. Ich instalacja rozpocznie się już latem przyszłego roku. Natomiast firma Gogo wyposaży 130 Airbusów A319 oraz A320 w nowe satelitarne modemy 2Ku. Źródło: Onet.pl

Więcej na temat nowych technologii przeczytasz na Strefa Technologii


 

Komentarze

Popularne posty